• Geriausias planas įdomiam šeštadieniui!

 • Su džiaugsmu skelbiame, kad vėl kviečiame į ekskursiją “Rotušės rūsiai ir kalėjimai”! Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 22 d. 10.30 val., Jūsų laukia jaudinančios nekaltai nubaustųjų istorijos, Rotušės rūsių kalėjimo paslaptys. Mintimis keliausime per šešis šimtmečius (XIV a. vid. – XX a. vid.), o pasibaigus ekskursijai, galėsite pasinerti į viduramžišką šventės sūkurį – Rotušės aikštėje šurmuliuos 9-oji istorinė Šv. Baltramiejaus mugė!

  Organizatoriai vilniečius ir miesto svečius kviečia rugpjūčio 21-22 dienomis drauge švęsti miesto amatininkų šventę. Prieš 525 metus buvo įkurtas Vilniaus auksakalių cechas - Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras 1495 m. rugpjūčio 23-ąją Trakuose patvirtino pirmojo LDK Auksakalių cecho statutą. Nuo to laiko prasidėjo visa amatų cechų istorija Lietuvoje.

  Amatų demonstravimo programa kvies amatus pažinti iš arčiau – daugiau nei 70 amatininkų-rekonstruktorių gyvai demonstruos ir mokys įvairiausių senovės paslapčių: nuo duonkubilio šulų obliavimo, medinių skulptūrų drožybos ar LDK valdovų žiedų dekoravimo technikų iki archajiškos stiklo karolių gamybos. Rotušės aikštėje skambės istorinė muzika, vyks šokių ir karybos demonstracijos, o išalkti neleis restoranas „Marceliukės klėtis”.

  Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė – sertifikuota Lietuvos tautinio paveldo dalis, atgaivinamų amatų, miesto kultūros tradicijų puoselėtoja. Kodėl mugė pavadinta šv. Baltramiejaus vardu? Šv. Baltramiejus gyveno I a., buvo vienas iš dvylikos apaštalų. Manoma, kad jis atvertė į krikščionybę karalių Polimijų, o už tai karaliaus brolis Astiagas gyvam Baltramiejui nulupo odą, o paskui jį paskandino. Šv. Baltramiejus laikomas amatininkų ir kailiadirbių globėju.
  Atėjus krikščionybei, šv. Baltramiejaus varduvės buvo sutapatintos su gandrų išskridimo diena – rugpjūčio 24 d.

  Todėl ir sakome – siūlome Jums geriausią šeštadienio planą: