• Turizmas: Kuriantis Taiką! Skatinantis pažinimą!

 • Pasaulinė turizmo diena šiemet bus minima jau 41-ą kartą: Tarptautinė turizmo organizacija ją paskelbė Generalinės asamblėjos III-ojoje sesijoje 1979 rugsėjo 27-ąją
  Turizmo diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius, skatinti Europos turizmo ir prekybos tarybos supratimą apie turizmo svarbą ir jo socialinę, kultūrinę, politinę ir ekonominę vertę.

  Kiekvienais metais skelbiamas turizmo šūkis-tema. Šių metų Pasaulinės turizmo dienos tema: Turizmas: Kuriantis Taiką! Skatinantis pažinimą!

  Dėl COVID-19 pandemijos didžioji pasaulio dalis užsivėrė, išvykstamasis-atvykstamasis turizmas laikinai užleido vietą kelionėms po savo šalį. 

  Lietuva savo turistams siūlo turiningas pažintines ekskursijas, aktyvaus ir poilsinio turizmo galimybes. Iš naujo atrandame Lietuvos pilis, dvarus, piliakalnius ir saugomas gamtos teritorijas. Lietuvos miestai ir maži miesteliai pasakoja savo unikalias istorijas, stebina muziejų įvairove. Gimtinės gamtos grožį galime pamatyti iš apžvalgos bokštų aukštumų bei pažintinių takų labirintuose. Lietuvoje siūlomos įvairios laisvalaikio formos: plaukimas ežerais ir upėmis baidarėmis, valtimis, vandens dviračiais, jodinėjimas ir kt. pramogos, poilsis prie Baltijos jūros.

  Taip, šią vasarą daugelis keliavome po savo šalį, bet, reikia tikėti, kad Pasaulinio turizmo vėliava kitais metais vėl aukštai plevesuos.

  Turizmas skatina pažinimą, ir visai nesvarbu, Pasaulį ar savo aplinką padeda pažinti. “Vivid Vilnius” Pasaulinės Turizmo dienos proga, Jus kviečia į ekskursijas, kurios padės pajusti mūsų sostinės įvairovę ir unikalumą:

  Rugsėjo 27 d. 11.00 val. – “Gražiausi Vilniaus kiemeliai“

  Rugsėjo 27 d. 14.00 val. – “Antakalnio perlai”