• Mokslo ir Meno Respublikos

  • Uzupio respublikos angelas
    Vilniaus universitetas bibliotekos kiemas
    Vilniaus universitetas observatorijos kiemas
    Vilniaus Universitetas Jonu baznycia
    Vilniaus universitetas didysis kiemas
    Vilniaus Universiteto stogai varpine
  • Ekskursija nuo 120 Eur
    (10 asm. grupei)
    Tik Jūsų grupei, Jūsų pasirinktu laiku.

    Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

     
    VU ansamblio bilietai įskaičiuoti.


    Ekskursijos trukmė 2 val.
    Pradžia: prie paminklo Adomui Mickevičiui, Maironio g. 10
    (žemėlapis apačioje)

  • Dėl ekskursijos užsakymo susisiekite:
    tel: +370 677 24824 arba
    el. paštu: info@vividvilnius.lt

  • Apsilankykite dviejose Respublikose net neišeidami iš Vilniaus! Ekskursijos "Mokslo ir Meno Respublikos" metu aplankysime mokslo respubliką – Vilniaus universitetą, garsėjusį ypač griežtomis taisyklėmis ir uždaru gyvenimo būdu, ir meno respubliką Užupyje, garsėjančią laisva dvasia ir kasdienio gyvenimo spalvingumu.

    Visgi iš pirmo žvilgsnio atrodančios nesutaikomomis priešingybėmis, Vilniaus universitetas ir Užupio respublika turi nemažai panašumų. Abi jos gimtadienį švenčia balandžio 1-ąją (beje, tądien pokštauja tik viena iš jų), abi jos iškilo kaip atkaklios kovos rezultatas, abi respublikos dėl savito gyvenimo būdo traukė ir tebetraukia smalsuolių dėmesį.

    Menininkų Respublika tituluojamą ir keliautojų iš viso pasaulio pamiltą Užupį nuo Vilniaus skiria ne tik Vilnios kilpa, bet ir Respublikos siena. Ši Respublika turi savo herbą, Konstituciją, ją saugantį angelą ir mistinį alaus čiaupą, iš kurio, pasak senųjų užupiečių, kasmet balandžio 1-ąją alus liejasi laisvai, energijos kroviklį ir įkvėpimo malūnėlius, niekada nesugendančią skalbyklę ir daug kitų įdomybių. Ir, be abejo, nepakartojama kūrybinės laisvės dvasią!

    Vilniaus universitetas, vienas seniausių universitetų Vidurio ir Rytų Europoje, garsėjo kaip “valstybė mieste” – studentai ir profesoriai mokslo šventovę galėjo palikti tik su rašytiniu rektoriaus leidimu, o prasikaltusiuosius teisdavo ne miesto teismas, o universiteto valdžia. Keliaudami iš vieno universiteto kiemo į kitą, sužinosite, kur buvo arklidės, duoninė, reflektoriumas, kur dienos šviesą išvydo pirmoji latviška knyga, iš kur buvo kylama “į žvaigždes", kur lankėsi garbingiausi svečiai ir kieno antkapį “slepia” universiteto rūmai.

    Leiskitės į netikėtų atradimų ir istorinių paralelių kupiną kelionę po dvi įspūdingas Respublikas!