• Nemokama Joninių ekskursija „Paparčio žiedo beieškant“

 • Ekskursija vyks:
  Birželio 23 d. 19.00 val.
  Birželio 24 d. 11.00 val.

  Ekskursija nemokama

  Susitikimo vieta:

  Prie Karaliaus Mindaugo paminklo
  Ekskursijos trukmė: apie 1 val. 30 min.

  Registracija: užpildžius registracijos formą.

 • Artėjant trumpiausiai metų nakčiai ir paprčio žiedo beieškant, Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius leistis į nuotaikingą Joninių ekskursiją!

  Nemokamoje ekskursijoje – žygyje „Paparčio žiedo beieškant“ pakeliausime po seniausias Vilniaus gyvenvietes, sužinosime, kaip mūsų protėviai šventė Rasas bei Jonines, kuom ypatinga Joninių naktis. Ekskursijos maršrutas vingiuos po žaliausias ir vaizdingiausias Vilniaus vietas – Bernardinų soda, Kalnų parka, Vilnios slėnį.

  Ilgiausios metuose dienos ir trumpiausios nakties metas nuo seniausių laikų buvo apsuptas paslapties ir mistikos. Pasak senolių, Joninių nakčiai artėjant galingosios ugnies ir vandens stichijos įgyja ypatingą galią, o gausus vasariškas augmenijos pasaulis tampa magišku, stebuklingu.

  Pasak etnologų, vasaros saulėgrįža švenčiama nuo neatmenamų laikų. Tuomet šį šventė vadinta Rasomis, Kupolėmis, galbūt – ir kitais vardais. O po Lietuvos krikšto pagoniška Rasų šventė tapo krikščioniška – Šv. Jono Krikštytojo gimimo diena. Ekskursijos metu sužinosime, kas sieja pagoniškąsias Rasas su krikščioniškosiomis Joninėmis, ir kokios šventės – pagoniškosios ar krikščioniškosios – elementai vyrauja šiandieninėse Joninėse. Taip pat susipažinsime su svarbiausiais Joninių atributais, pasivaikščiosime po vietas, kur trumpiausią metų naktį palydėdavo mūsų protėviai, ir, be abejo, paieškosime neatsiejamo Joninių šventės palydovo - paparčio žiedo. 
  Pasivaikščiojimą baigsime ant Trijų kryžių kalno, kur galėsite pasigėrėti nuostabaus grožio vakarėjančio Vilniaus senamiesčio panorama! Yra sakoma, kad tokį grožį galima išvysti tik trumpiausią metų naktį…

  Ekskursijos - žygio metu bus lankomos šios vietos: 
  - Karaliaus Mindaugo paminklas;
  - Bernardinų parkas;
  - Vilnios slėnis;
  - Kalnų parkas (Bekešo, Stalo, Plikasis/Trijų kryžių kalnas).

  Ekskursija nemokama, tačiau tik Jūsų palaikymas arbatpinigių forma, skatins organizuoti nemokamas ekskursijas ir ateityje.


  Rekomenduojame avėti patogia žemakulne avalyne.

 • Registracijos forma

  Siųsti