• Po Užupio Respubliką

 • Ekskursija nuo 100 Eur.
  Tik Jūsų grupei, Jūsų pasirinktu laiku.
  Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

  Papildomų mokėjimų nėra.

  Ekskursijos trukmė 2 val.

  Pradžia: Adomo Mickevičiaus paminklas (Maironio g. 10)
  (žemėlapis apačioje)

  Užsakyti ekskursiją

 • Susipažinkite – neprigulima Užupio respublika! Ji turi savo Prezidentą, Konstituciją, himną ir vėliavą, taip pat ir nužymėtą pasienio zoną, o kartą metuose - ir tikrus sienos sergėtojus. Garsas apie ją pasiekė ne tik Monmartrą Paryžiuje, bet ir pačius tolimiausius pasaulio kampelius. O ar daug mes žinome apie šią originalumo ir humoro jausmo nestokojančią Respubliką? Ką simbolizuoja Užupio vėliava? Kas buvo garsiojo Užupio angelo pradininkas? Kur slepiasi Užupio undinė? Kviečiame pasivaikščioti po Užupį – nuolat besikeičiantį ir nepaliaujantį stebinti – kartu su Vivid Vilnius ekskursijoje “Po Užupio Respubliką”. 

  Užupis – viena seniausiai apgyvendintų Vilniaus dalių, kuri, XVI a. pradžioje sostinę apjuosus gynybine siena, tapo Vilniaus priemiesčiu. Ilgą laiką didelė dalis šio rajono gyventojų buvo žydai, čia kūrėsi amatininkai, pro Užupį ėjo gyvybiškai svarbus druskos kelias. O praėjus beveik keturiems šimtmečiams nuo Vilniaus valstybine siena atsiskyrė … pats Užupis!

  Šiandien vilnietiškas Užupis vadinamas menininkų, bohemos valstybe, lyginamas su Monmartru Paryžiuje ar Kristianija Kopenhagoje. Užupio svečias gali pasijausti lyg Alisa Stebuklų šalyje – gilyn į Užupį vilioja ryškios spalvos, vaizdingos siauros gatvelės, paslaptinga ir netikėtumų pilna Vilnios pakrantė, visa stebintis angelas svetingai moja sparnais, o Konstitucija verčia ir pasijuokti, ir susimąstyti vienu metu. O dar kažkur slepiasi senas vandens bokštelis, iš kurio, pasak senųjų užupiečių, visai ne vanduo bėga…    

  Ekskursiją “Po Užupio Respubliką” pradėję nuo „pasienio“, aplankysime žymiausias ir netikėčiausias Užupio vietas, atrasime slapčiausias gatveles ir skersgatvius bei pasinersime į nepakartojamą Užupio Respublikos dvasią!

  Ekskursijos metu bus lankomi šie objektai:

  -          Bernardinių-tretininkių vienuolyno kiemas

  -          Užupio meno inkubatorius

  -          Užupio angelas

  -          Užupio Konstitucija

  -          Šv. Baltramiejaus bažnyčia

  -          Tibeto skveras

  -          Užupio undinėlė

  -          Altanos kalnas

   

  *Lankomų objektų eiliškumas ir skaičius gali keistis.

  Užsakyti ekskursiją