• Ekskursija nuo 90 Eur.
  Tik Jūsų grupei, Jūsų pasirinktu laiku.

  Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

  Bilietai į muziejų neįskaičiuoti.

  Ekskursijos trukmė 2 val.

  Pradžia: prie Šv. Kotrynos bažnyčios (Vilniaus g. 30)
  (žemėlapis apačioje)

 • Dėl ekskursijos užsakymo prašome susisiekti 
  Tel: +370 677 24824 arba 
  el. paštu: info@vividvilnius.lt

 •  „Vivid Vilnius“ kviečia atrasti mūzų kelius ir takelius senajame Vilniuje! Vilnius nuo neatmenamų laikų buvo politinis, ekonominis ir kultūrinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centras, tad teatras, muzika, šokis ir vaidyba čia tiesiog klestėjo. Kaip į Vilnių atkeliavo teatrų „mada“, kas atvežė pirmuosius šokius, kur nuskambėjo pirmoji opera, kokie garsūs meno veikėjai kūrė Vilniuje, galiausiai – dėl ko Vilniui iki šiol pavydi Londonas ir Paryžius – visa tai sužinosite Vivid Vilnius ekskursijoje „Teatrinis Vilnius“.

  Žmones nuo seno lydėjo muzika, šokis, vaidyba: šie menai ugdė grožio pojūtį, lavino, dovanojo džiaugsmą. Vilnius anksti tapo LDK kultūros centru – teatro sostine, kur buvo rodomi dramos spektakliai, muzikiniai pastatymai. O apie senojo Vilniaus provincialumą kultūros srityje negalėjo būti nė kalbos! Ne paslaptis, kad pažintis su operos menu mūsų sostinėje įvyko anksčiau negu Paryžiuje ar Londone! Menas visada tarnavo tiek visuomenės pramogoms, tiek kilniems tikslams – ar tai būtų labdaringi tikslai, ar tautinės vienybės šaltinio paieškos.

  Ekskursijos metu sužinosite, kaip su teartu susijusi katalikų bažnyčia, kas buvo pirmieji teatro globėjai LDK, kuriose Vilniaus vietose kūrėsi teatras XVIII – XIX amžių sandūroje. Taip pat pasmalsausime, kokios pasaulinio lygio operos primadonos talentas kerėjo vilniečius ir kas šią operos deivę atvedė į mūsų miestą, kokie mums šiandien puikiai pažįstami pastatai atliko teatrų funkcijas ir kuris pastatas, pritaikant jį kultūros reikmėms, įgijo Paryžiaus operos bruožų.

  O kiek spalvingų asmenybių gyveno ir kūrė šiame mieste! Viena jų -  dramaturgė, nuosavo teatro Nesvyžiaus dvare įkūrėja Pranciška Uršulė Radvilienė.  Prisiminsime ir kompozitorių Stanislovą Moniušką – jo operos „Halka“ premjera įvyko būtent Vilniuje! O apsilankę mažuosiuose Radvilų rūmuose - Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, prisiliesime prie profesionalaus lietuviško teatro istorijos.
   

  Ekskursijos metu lankomi šie objektai:

  • Šv. Kotrynos bažnyčia

   Stanislovo Moniuškos biustas

  • Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus (užeinama į vidų)
  • Rotušė (užeinama į vidų)
  • Filharmonija