• Bernardinų Bažnyčios Paslaptys

 • Vilniaus Bernardinu baznycia frontonas
  Bernardinu baznycios kiemas
  Bernardinu baznycios freskos
  Bernardinu baznycios vitrazai
  Bernardinu baznycios kriptos pozemiai
  Bernardinu baznycia bokstas
  Bernardinu baznycia vaizdas nuo stogo
 • Ekskursija nuo 130 Eur
  (10 asm. grupei)
  Tik Jūsų grupei, Jūsų pasirinktu laiku.

  Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

  Bilietai į Bernardinų kompleksą įskaičiuoti.

  Ekskursijos trukmė 2 val.

  Pradžia: nuo Bernardinų bažnyčios
  (žemėlapis apačioje)

  Užsakyti ekskursiją

 • Ar žinote, kokias paslaptis slepia atokiausi Bernardinų bažnyčios kampeliai ir kas saugo greta esančią Šv. Onos bažnyčią? Vivid Vilnius kviečia Jus į netikėtų atradimų kupiną kelionę po uždarus, įprastai nematomus bernardinų ansamblio užkaborius bei ir gražiausia Vilniaus šventove tituluojamą Šv. Onos bažnyčią. Atskleiskime gotikinio Vilniaus paslaptis kartu!

  Ekskursijos metu aplankysime vadinamąjį Vilniaus gotikos kampelį – didingos ir monumentalios Bernardinų bažnyčios ir dailiosios bei trapios Šv. Onos bažnyčios kompleksą. Bernardinų bažnyčioje lankysimės uždarose, nuo kasdienio šurmulio ir smalsuolių žvilgsnių pasislėpusiose erdvėse - uždarame vienuolyno kiemelyje, senajame koridoriuje su per stebuklą išlikusiomis įspūdingomis XVII a. freskomis,  o pasikėlę į Bernardinų bažnyčios palėpę, pasigrožėsime nuostabia Vilniaus panorama ir iš labai arti pamatysime šaudymo angas. Iš bažnyčios aukštybių nusileisime į vargonų balkoną, kuris seniau buvo vienuolių tretininkių maldos vieta. Pasiekę pagrindinę bažnyčios erdvę, pasigrožėsime nuostabiais krištoliniais, žvaigždiniais bei tinkliniais skliautais ir kitomis interjero detalėmis.

  Taip pat aplankysime nuostabiausia Vilniaus šventove vadinamą Šv. Onos bažnyčią, kadaise statytą kaip Bernardinų bažnyčios koplyčią, o vėliau išaugusią į atskirą bažnyčią. “Liepsnojančios” gotikos šedevru laikomos Šv. Onos bažnyčios fasado puošnumas ir bokštų grakštumas žavėjo ir tebežavi vilniečius ir miesto svečius iki šiol. Ekskursijos metu sužinosime, kas sieja Šv. Onos bažnyčią ir Napoleoną, kieno garbei šventovė gavo Šv. Onos vardą, kodėl bažnyčios plytos – tamsai raudonos spalvos ir kokių istorijos skersvėjus bažnyčiai teko atlaikyti.

  Lankomi objektai:
  - Bernardinų architektūrinis ansamblis (bažnyčios interjeras, laidojimo kriptos, uždaras vienuolyno kiemelis, senasis koridorius, tuščiavidurė varpinė, palėpė).
  - Šv. Onos bažnyčia (ekskursijos metu neužeiname į bažnyčios vidų).

  Užsakyti ekskursiją