• Vasario 16-ąją pradėkime su nemokama ekskursija!

 • Vasario 16-ąją Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius leistis istorijos pėdsakais nuo karaliaus Mindaugo iki 1918-aisiais atgimusios Lietuvos valstybės. 

  Nemokama ekskursija "Valstybingumo keliu" - tai įdomi ir intriguojanti kelionė laiku per Lietuvos istorijos šimtmečius. Šio pasivaikščiojimo metu prisiminsime svarbiausius Lietuvos istorijos momentus, reikšmingiausius įvykius, didžiausius pasiekimus ir skaudžiausias netektis.
  Ekskursiją pradėsime nuo karaliaus Mindaugo paminklo, kur susipažinsime su Lietuvos valstybingumo ištakomis, pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus asmenybe bei to laikmečio realijomis. Ekskursijos metu apžvelgsime daug intriguojančių ir netikėtų Lietuvos istorijos vingių. Kaip nedidukė Lietuva - tarp Nemuno ir Neries - išsiplėtė iki didvalstybės nuo jūrų iki jūrų? Kas į Vilnių pakvietė pirmuosius “imigrantus”? Koks valdovas jau “matavosi” karūną… ir kas jam sutrukdė ja pasipuošti? Koks kunigaikštis pasistatė Valdovų rūmus ir pavertė Vilnių klęstinčia sostine? Kokio skandalo dėka Vilniuje atsirado universitetas? Kuo Rusijos imperatorienei Jekaterinai II neįtiko pirmoji rašytinė Europos Konstitucija? Kada ima stiprėti valstybės atkūrimo mintys? Kokios peripetijos gaubia 1918-ųjų Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto pasirašymą?
  Šiuos ir daug kitų intriguojančių ir netikėtų istorijos vingių Vivid Vilnius kviečia prisiminti drauge.

  Sakoma, kad praeities pergalės įkvepia ateities žygdarbiams, tad pasisemkite įkvėpimo kartu nemokamoje ekskursijoje „Valstybingumo keliu“! 

   Ekskursija vyks: vasario 16 d. 10.00 val.

  Ekskursijos pradžia: nuo Karaliaus Mindaugo paminklo

  Trukmė: apie 1 val. 15 min.

  Ekskursija nemokama, tačiau tik Jūsų palaikymas arbatpinigiais leis rengti tokias ekskursijas ateityje!

  Registruotis