• Nemokama ekskursija „Valstybingumo keliu“

 • Ekskursija vyks:
  Kovo 11 d. 11.00 val. 

  Susitikimo vieta:
  prie Karaliaus Mindaugo paminklo
  Ekskursijos trukmė: apie 1 val. 30 min.
  Registracija: užpildžius registracijos formą puslapio apačioje

  Ekskursija nemokama, tačiau tik Jūsų palaikymas arbatpinigiais leis rengti tokias ekskursijas ateityje!

 • Nemokama ekskursija "Valstybingumo keliu" - tai įdomi ir intriguojanti kelionė laiku per Lietuvos istorijos šimtmečius. Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius kovo 11-ąją leistis istorijos pėdsakais nuo karaliaus Mindaugo laikų iki šių dienų. 

   Pasivaikščiojimo metu prisiminsime svarbiausius Lietuvos istorijos momentus, reikšmingiausius įvykius, didžiausius pasiekimus ir skaudžiausias netektis. Ekskursiją pradėsime nuo karaliaus Mindaugo paminklo, kur susipažinsime su Lietuvos valstybingumo ištakomis, pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus asmenybe bei to laikmečio realijomis. Ekskursijos metu apžvelgsime daug intriguojančių ir netikėtų Lietuvos istorijos vingių. Kaip nedidukė Lietuva - tarp Nemuno ir Neries - išsiplėtė iki didvalstybės nuo jūrų iki jūrų? Kas į Vilnių pakvietė pirmuosius “imigrantus”? Koks valdovas jau “matavosi” karūną… ir kas jam sutrukdė ja pasipuošti? Koks kunigaikštis pasistatė Valdovų rūmus ir pavertė Vilnių klestinčia sostine? Kokio skandalo dėka Vilniuje atsirado universitetas? Kuo Rusijos imperatorienei Jekaterinai II neįtiko pirmoji rašytinė Europos Konstitucija? Kada ima stiprėti valstybės atkūrimo mintys? Kokios peripetijos gaubia 1918-ųjų vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto pasirašymą? Kur Vilniuje yra įamžintas Baltijos kelias? Šiuos ir daug kitų intriguojančių ir netikėtų istorijos vingių Vivid Vilnius kviečia prisiminti drauge.

  Sakoma, kad praeities pergalės įkvepia ateities žygdarbiams, tad pasisemkite įkvėpimo kartu nemokamoje ekskursijoje „Valstybingumo keliu“! 

  Ekskursijos metu bus lankomos šios vietos*:

  - Karaliaus Mindaugo paminklas;

  - Katedros aikštė;

  - Gedimino paminklas;

  - S. Daukanto aikštė;

  - K. Sirvydo skveras;

  - Signatarų namai

  - Katedros varpinė.

  *Lankomų vietų eiliškumas ir skaičius gali keistis.

   

  Ekskursija vyks: kovo 11 d. 11.00 val. 

  Ekskursijos pradžia: nuo Karaliaus Mindaugo paminklo

  Trukmė: apie 1 val. 30 min.

  Ekskursija nemokama, tačiau tik Jūsų palaikymas arbatpinigiais leis rengti tokias ekskursijas ateityje!

 • Registracijos forma

  Siųsti