• Mokslo ir Meno Respublikos

 • Uzupio respublikos angelas
  Vilniaus universitetas bibliotekos kiemas
  Vilniaus universitetas observatorijos kiemas
  Vilniaus Universitetas Jonu baznycia
  Vilniaus universitetas didysis kiemas
  Vilniaus Universiteto stogai varpine
 • Ekskursija nuo 90 Eur.
  Tik Jūsų grupei, Jūsų pasirinktu laiku.

  Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

  Bilietai į VU ansamblį neįskaičiuoti
  Ekskursijos trukmė 2 val.
  Pradžia: VU bibliotekos kiemas
  (žemėlapis apačioje)

  Užsakyti ekskursiją

 • Apsilankykite dviejose Respublikose net jei ir neturite paso kišenėje, nes tai galėsite padaryti … neišeidami iš Vilniaus! Ekskursijos metu aplankysime mokslo respubliką – Vilniaus universitetą, garsėjusį ypač griežtomis taisyklėmis ir uždaru gyvenimo būdu, ir meno respubliką Užupyje, garsėjančią laisva dvasia ir kasdienio gyvenimo spalvingumu.

  Visgi iš pirmo žvilgsnio atrodančios nesutaikomomis priešingybėmis, Vilniaus universitetas ir Užupio respublika turi nemažai panašumų. Abi jos gimtadienį švenčia balandžio 1-ąją (beje, tądien pokštauja tik viena iš jų), abi jos iškilo kaip atkaklios kovos rezultatas, abi respublikos dėl savito gyvenimo būdo traukė ir tebetraukia smalsuolių dėmesį.

  Vilniaus universitetas, vienas seniausių universitetų Vidurio ir Rytų Europoje, garsėjo kaip “valstybė mieste” – studentai ir profesoriai mokslo šventovę galėjo palikti tik su rašytiniu rektoriaus leidimu, o prasikaltusiuosius teisdavo ne miesto teismas, o universiteto valdžia. Keliaudami iš vieno universiteto kiemo į kitą, sužinosite, kur buvo arklidės, duoninė, reflektoriumas, kur dienos šviesą išvydo pirmoji latviška knyga, iš kur buvo kylama “į žvaigždes", kur lankėsi garbingiausi svečiai ir kieno antkapį “slepia” universiteto rūmai.

  Pasižvalgę po senovę menančius Vilniaus universiteto kiemelius, trauksime į menininkų Respublika tituluojamą Užupį, kurį nuo Vilniaus skiria ne tik Vilnios kilpa, bet ir Respublikos siena. Ši Respublika turi savo herbą, Konstituciją, ją saugantį angelą ir mistinį alaus čiaupą, iš kurio, pasak senųjų užupiečių, kasmet balandžio 1-ąją alus liejasi laisvai, energijos kroviklį ir įkvėpimo malūnėlius, niekada nesugendančią skalbyklę ir daug kitų įdomybių. Ir, be abejo, nepakartojama kūrybinės laisvės dvasią!

  Užsakyti ekskursiją

 • Unable to render the map. Login to see whats wrong (2435).