• „Jie gyveno dėl LIETUVOS“

 • Ekskursija nuo 100 Eur.
  Tik Jūsų grupei, Jūsų pasirinktu laiku.

  Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

  Papildomų mokėjimų nėra.

  Ekskursijos trukmė 2 val.

  Pradžia: nuo Filharmonijos,
  Aušros vartų g. 5

  (žemėlapis apačioje)

  Užsakyti ekskursiją

 • Vivid Vilnius kviečia paminėti Lietuvos valstybės atkūrimą kartu! Prieš 104 metus, grupelės labai drąsių ir šviesių asmenybių dėka įvyko bemaž stebuklas – po daugiau nei 120 metų trukusių okupacijų, represijų ir suvaržymų Lietuva vėl tapo nepriklausoma valstybe! Šiandien galime didžiuotis ir džiaugtis tokio drąsaus žingsnio vaisiais. Kviečiame prisiminti reikšmingiausius įvykius ir ryškiausias asmenybes, kurie kūrė mūsų Valstybę ekskursijoje „Jie gyveno dėl LIETUVOS“! 

  Kokie žmonės stovėjo Laisvės šauklių gretų priekyje? Jų būta išties nemažai, o ryškiausias asmenybes prisiminsime ekskursijos metu. Vienas didžiausių to meto autoritetų, Lietuvos valstybės patriarchu vadinamas dr. Jonas Basanavičius. Dar gyvendamas užsienyje, savo darbais garsino savo gimtinę, o grįžęs į Tėvynę, visą likusį gyvenimą pašventė Lietuvos labui. O koks didelis indėlis keliant savo tautos dvasią to meto kūrėjų! “Aš pasiryžęs visus savo buvusius ir būsimus darbus skirti Lietuvai” – taip savo broliui Povilui rašo Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Ir skyrė! 1907 m. jis surengė pirmąją lietuvių dailės parodą, jo harmonizuotas lietuvių liaudies dainas dainavo paties suburtas choras…

  Jurgio ir Marijos Šlapelių šeima – puikus tandemas, visas jėgas atidavę savo tautos labui. Jurgis Šlapelis, medikas pagal išsilavinimą, leidėjas, švietėjas ir kultūros veikėjas pagal pašaukimą, o jo žmona, Marija Šlapelienė, ne tik puiki dainininkė, bet ir pirmojo Vilniuje lietuviškų knygų knygyno įkūrėja.

  Nepriklausomybės aktas buvo pasirašytas  1918 metų Vasario 16-ąją  Signatarų namuose. Kodėl ši vieta buvo pasirinkta tokiam svarbiam susirinkimui, kokios istorinės intrigos lydėjo šią svarbią dieną? 

  Kokiais būdais Lietuvos nepriklausomybės įdėją rėmė garsus geležinkelio tiltų statytojas Petras Vileišis? Likimas jam lėmė didžiąją gyvenimo dalį  – 42 metus  praleisti toli nuo Tėvynės.

  Kartu prisiminkime ryškiausias asmenybes, kūrusias LIETUVĄ! 

  Ekskursijos metu bus lankomi šie objektai:

  • Filharmonija
  • Čiurlionio namas-muziejus
  • Namas, kuriame gyveno J. Basanavičius
  • Jurgio ir Marijos Šlapelių namai
  • Signatarų namai
  • Paminklas broliams Vileišiams

  *Lankomų objektų eiliškumas ir skaičius gali keistis. Į objektų vidų neužeinama.

  Užsakyti ekskursiją