• Stebuklai Vilniaus požemiuose

 • Vilnius katedra požemiai kripta
  Barbora Radvilaitė karstas karuna kripta Vilniaus Katedra
  Vilniaus Katedra
 • Ekskursija nuo 110 Eur.
  Tik Jūsų grupei, Jūsų pasirinktu laiku. 
  Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

  Bilietai į muziejų įskaičiuoti
  Ekskursijos trukmė 2 val.


  Pradžia: nuo Katedros varpinės
  (žemėlapis apačioje)

  Užsakyti ekskursiją

 • Leiskitės į intriguojančią kelionę laiku senojo Vilniaus požemiais! Nustebsite, kiek daug netikėtų atradimų, paslapčių ir stebuklų slepia požeminis pasaulis...

  Ekskursiją pradėsime nuo turtingiausių ir įspūdingiausių Vilniaus Katedros požemių, ten pamatysite, kur ir kaip buvo laidojami Lietuvos galingiausieji, kur stovėjo pirmoji Katedra ir kas jai nutiko, sužinosite, kokios mįslės gaubia Vytauto Didžiojo kapą ir kokio stebuklo dėka Katedros požemiuose išliko karališkieji palaidojimai, kuris valdovas Katedros požemiuose “paliko” savo širdį ir kur paslėptos karališkosios brangenybės. Turėsite išskirtinę galimybę savo akimis pamatyti seniausią freską Lietuvoje bei išgirsti neįtikėtiną jos atradimo istoriją. Na, ir be abejo, aplankysite legendinės gražuolės Barboros Radvilaitės amžino poilsio vietą, sužinosite, kaip iš tiesų atrodė gražiausia XVI a. Europos moteris ir kas pasiglemžė karalienės gyvybę.

  Ekskursijos metu taip pat aplankysime Šv. Kazimiero koplyčią, saugančią šventojo karalaičio Kazimiero Jogailaičio palaikus. O pati koplyčia pelnytai vadinama vienu gražiausių baroko paminklų Lietuvoje. Ekskursiją tęsime Gintaro galerijoje-muziejuje, kur pamatysite kaip prieš 50 mln. metų formavosi gintaras, kokių spalvų jis būna ir kaip mūsų protėviai gintaru papirkinėjo dievus. Taip pat sužinosite paslaptį, kaip atskirti tikrą gintarą nuo padirbinių. Na, ir galiausiai aplankysime vieno iš Pilies gatvės namų, kuriame šiandien įsikūrės Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejus, rūsius, kur pažinsime daug kitų požeminio miesto slėpinių.

  Lankomi objektai:

  - Vilniaus Katedros požemiai;
  - Šv. Kazimiero koplyčia;
  - Gintaro galerijos-muziejaus rūsiai;
  - Šlapelių namų-muziejaus rūsiai.

  Užsakyti ekskursiją