• Stebuklai Vilniaus požemiuose

 • Vilnius katedra požemiai kripta
  Barbora Radvilaitė karstas karuna kripta Vilniaus Katedra
  Vilniaus Katedra
 • Ekskursija nuo 112 Eur.
  Tik Jūsų grupei, Jūsų pasirinktu laiku. 
  Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

  Bilietai į muziejų įskaičiuoti
  Ekskursijos trukmė 2 val.


  Pradžia: nuo Katedros varpinės
  (žemėlapis apačioje)

  Užsakyti ekskursiją

 • Leiskitės į intriguojančią kelionę laiku senojo Vilniaus požemiais! Nustebsite, kiek daug netikėtų atradimų, paslapčių ir stebuklų slepia požeminis pasaulis...

  Ekskursiją pradėsime nuo turtingiausių ir įspūdingiausių Vilniaus Katedros požemių, ten pamatysite, kur ir kaip buvo laidojami Lietuvos galingiausieji, kur stovėjo pirmoji Katedra ir kas jai nutiko, sužinosite, kokios mįslės gaubia Vytauto Didžiojo kapą ir kokio stebuklo dėka Katedros požemiuose išliko karališkieji palaidojimai, kuris valdovas Katedros požemiuose “paliko” savo širdį ir kur paslėptos karališkosios brangenybės. Turėsite išskirtinę galimybę savo akimis pamatyti seniausią freską Lietuvoje bei išgirsti neįtikėtiną jos atradimo istoriją. Na, ir be abejo, aplankysite legendinės gražuolės Barboros Radvilaitės amžino poilsio vietą, sužinosite, kaip iš tiesų atrodė gražiausia XVI a. Europos moteris ir kas pasiglemžė karalienės gyvybę.

  Ekskursijos metu nueisime į Bernardinų bažnyčią - vieną seniausių Vilniaus mieste, funduotą dar Lietuvos dižiojo kunigaikščio Kazimiero Jogailaičio. Nusileisime į laidojimo kriptą, esančią po presbiterija ir altoriumi. Toje kriptoje buvo laidojami broliai bernardinai iki pat XIX a. pradžios, kol buvo atidatytos Bernardinų kapinaitės Užupyje. Valdovų rūmų terminale sužinosite apie žemutinės pilies raidą, savo akimis pamatysite atidengtos šiaurinės gynybinės  sienos fragmentus – tai seniausias Lietuvoje mūrinės statybos pavyzdys. Esant galimybei, apsilankysime vieno iš Pilies gatvės namų, kuriame šiandien įsikūręs Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejus, gotikinius rūsius, kur pažinsime daug kitų požeminio miesto slėpinių. 

  Lankomi objektai:

  - Vilniaus Katedros požemiai;
  - Bernardinų bažnyčios kripta;
  - Valdovų rūmų terminalas;

  - Šlapelių namų-muziejaus rūsiai.

  Užsakyti ekskursiją