• Ekskursija vyks:
  Artimiausiu metu

  Ekskursijos kaina*: 8 €/asm, 5 €/iki 18 m.
  *Tik perkant internetu. Perkant bilietus vietoje taikomas 1 EUR/asm aptarnavimo mokestis.

  Papildomai kainuos muziejų lankymas 4 €/suaugusiam; 2 € moksleiviams, studentams ir senjorams.

  Ši ekskursija pavieniams lankytojams.
  Ekskursiją savo grupei Jums patogiu laiku galite užsakyti čia.

 •  „Vivid Vilnius“ kviečia atrasti mūzų kelius ir takelius senajame Vilniuje! Vilnius nuo neatmenamų laikų buvo politinis, ekonominis ir kultūrinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centras, tad teatras, muzika, šokis ir vaidyba čia tiesiog klestėjo. Kaip į Vilnių atkeliavo teatrų „mada“, kas atvežė pirmuosius šokius, kur nuskambėjo pirmoji opera, kokie garsūs meno veikėjai kūrė Vilniuje, galiausiai – dėl ko Vilniui iki šiol pavydi Londonas ir Paryžius – visa tai sužinosite Vivid Vilnius ekskursijoje „Teatrinis Vilnius“.

  Žmones nuo seno lydėjo muzika, šokis, vaidyba: šie menai ugdė grožio pojūtį, lavino, dovanojo džiaugsmą. Vilnius anksti tapo LDK kultūros centru – teatro sostine, kur buvo rodomi dramos spektakliai, muzikiniai pastatymai. O apie senojo Vilniaus provincialumą kultūros srityje negalėjo būti nė kalbos! Ne paslaptis, kad pažintis su operos menu mūsų sostinėje įvyko anksčiau negu Paryžiuje ar Londone! Menas visada tarnavo tiek visuomenės pramogoms, tiek kilniems tikslams – ar tai būtų labdaringi tikslai, ar tautinės vienybės šaltinio paieškos.

  Ekskursijos metu sužinosite, kaip su teartu susijusi katalikų bažnyčia, kas buvo pirmieji teatro globėjai LDK, kuriose Vilniaus vietose kūrėsi teatras XVIII – XIX amžių sandūroje. Taip pat pasmalsausime, kokios pasaulinio lygio operos primadonos talentas kerėjo vilniečius ir kas šią operos deivę atvedė į mūsų miestą, kokie mums šiandien puikiai pažįstami pastatai atliko teatrų funkcijas ir kuris pastatas, pritaikant jį kultūros reikmėms, įgijo Paryžiaus operos bruožų.

  O kiek spalvingų asmenybių gyveno ir kūrė šiame mieste! Viena jų -  dramaturgė, nuosavo teatro Nesvyžiaus dvare įkūrėja Pranciška Uršulė Radvilienė.  Prisiminsime ir kompozitorių Stanislovą Moniušką – jo operos „Halka“ premjera įvyko būtent Vilniuje! O apsilankę mažuosiuose Radvilų rūmuose - Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, prisiliesime prie profesionalaus lietuviško teatro istorijos.
   

  Ekskursijos metu lankomi šie objektai:

  • Šv. Kotrynos bažnyčia

   Stanislovo Moniuškos biustas

  • Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus (užeinama į vidų)
  • Rotušė (užeinama į vidų)
  • Filharmonija

  Pirkti bilietus

 • Unable to render the map. Login to see whats wrong (2435).
 • Ši ekskursija skirta pavieniams lankytojams.
  Ekskursiją savo grupei Jums patogiu laiku galite užsakyti čia.