• Valdovų prabanga ir turtai

 • Ekskursija vyks:  
  Artimiausiu metu

  Ekskursijos kaina: 
  suaugusiam - 15 €
  vaikui, moksleiviui, pensininkui - 12 €
  Papildomai kainuos Valdovų rūmų muziejaus bilietas (8,5 €/4,25 €). Jį įsigysite kartu su ekskursijos bilietu.

  Susitikimo vieta:
  prie Gedimino paminklo
  Ekskursijos trukmė: 2,5 val.

  Pirkti bilietus

 • „Aš čia mačiau tiek brangenybių, kad nei Venecijos, nei mūsų popiežiaus valstybės turtų negalima net lyginti“ – taip įspūdingus Žygimanto Augusto sukauptus turtus Valdovų rūmuose aprašė popiežiaus nuncijus Bernardo Bongiovanni XVI a. antroje pusėje. Vivid Vilnius kviečia pasivaikščioti istorijos labirintais, pajusti didžiuosius kunigaikščius supusią prabangą, pasigėrėti Valdovų rūmuose saugomais turtais ir prisiminti įspūdingiausius istorinius momentus ekskursijoje „Valdovų prabanga ir turtai“.

  Ekskursijos metu sužinosime, kodėl ir kada Gedimino kalno pašonėje išdygo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija – puošnūs, ištaigingi rūmai. Rūmų paslaptis atskleisti padės gausūs archeologiniai radinei – jų tyrimų metu rasta per pusė milijono! Čia aptiksime ir seniausių mūrų Lietuvoje (!) atodangas, ir “egzotiškąjį” latrinos bokštelį, ir Aleksandro Jogailaičio laikų sienos fragmentą ar karalienės Bonos perstatytų rūmų reliktus.

  Keliaudami laiku per šimtmečius, pajusime trijų epochų dvelksmą: santūrią vėlyvąją gotiką, šviesų, spalvingą renesansą ir įmantrųjį baroką. Prisiminsime, kokie LDK valdovai gyvendavo Vilniaus rezidencijoje, kokie svarbūs įvykiai buvo aukso raidėmis įrašyti į šių rūmų istoriją. Susipažinsime su puošniomis rūmų salėmis ir menėmis, kurių grožis atima žadą net ir šiandieniniam, visko mačiusiam, žmogui.

  Apsilankysime ir ten, kur kadaise nepatekdavo net garbingiausi rūmų svečiai... Ar smalsu akies krašteliu žvilgtelėti į valdovų miegamąjį? Jų čia pamatysime net du: valdovės ir valdovo...
  O nusileidę į kadaise po septyniais užraktais saugotą ir slėptą lobyną, išvysime, kokie turtai buvo sukaupti čia, Valdovų rūmuose. Šiandien lobynas traukia akį karūnomis, aukso žiedais, vertingomis ir brangiomis monetomis bei už visų šių turtų slypinčiomis viena už kitą įspūdingesnėmis istorijomis.

  Pajuskime LDK valdovų aplinkos prabangą kartu ekskursijoje „Valdovų prabanga ir turtai“!

  Pirkti bilietus

 • Ši ekskursija skirta pavieniams lankytojams.
  Ekskursiją savo grupei Jums patogiu laiku galite užsakyti čia.